Navigácia

1-dňový v zajatí gotiky, renesancie, rokoka a hudby

Územie Spiša patrí určite k najkrajším regiónom nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Prekrásna príroda a množstvo kultúrno-historických pamiatok očaria každého návštevníka, ktorý sem zavíta.

Spišská Nová Ves a jej blízke okolie - v zajatí gotiky, renesancie, rokoka a hudby...

Program začína v meste Spišská Nová Ves, kde počas prechádzky po najdlhšom šošovkovitom námestí v Európe uvidíte najkrajšie zaujímavosti mesta. Odkryjete čaro a historickú hodnotu budov na námestí - Provinčného domu, dnes sídlo Múzea Spiša,  kúzlo reduty, najpôvabnejšej budovy v Spišskej Novej Vsi,  Galérie umelcov Spiša s najkrajším renesančným dvorom na námestí, so svojimi pokladmi sa podelí aj radnica, gréckokatolícky, evanjelický a rímskokatolícky kostol. Nezabudnite ani na výstup na najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku.

Prehliadku mesta ukončíte vyslovením priania pri pamätníku Pocta Majstrovi Konrádovi - Miesto prianí a symbolickým zvukom zvončeka ho pošlete do neba. Popoludnie strávite v neďalekom kaštieli v Markušovciach a letohrádku Dardanely. Renesančno-barokový kaštieľ ukrýva múzeum historického nábytku. V letohrádku je inštalovaná expozícia klávesových hudobných nástrojov a jeho nádherná sála sa využíva ako koncertná sieň.